Öt tanács, hogy kevesebb legyen a stressz
A stressz állandóan jelen van életünkben, kizárni teljesen nem lehet, csak, ha kolostorba vonulunk. A cél tehát semmiképpen nem a stressz eltűntetése, inkább megfelelő kezelése. Sok múlik azon, mennyire vesszük szívünkre a mindennapok feszültségeit.
A jelenben éljünk
Nagyon fontos, hogy a jelenben éljünk, és hagyjunk fel az "időutazással". A múlt már nincs, a jövő még nincs, változtatni egyiken sem tudunk, viszont a rajtuk való rágódás és aggódás nagyon sok energiánkat elveszi a jelentől, ahol az igazán fontos dolgok történnek. Azok, amikre van behatásunk. Valójában csak a jelen számít.
Tanuljunk meditációt vagy relaxációs technikát
Minél több stressz van az életünkben, annál fontosabb, hogy megtanuljuk kezelni azt. Ha sosem eresztünk le, a felgyülemlő feszültség előbb-utóbb valamilyen betegség formájában fog a felszínre törni. Tanuljunk meditálni, iratkozzunk be különböző relaxációs technikákat ismertető tanfolyamokra, majd alkalmazzuk mindennapi életünkben is a tanultakat. Hosszútávon komoly következményei lehetnek, ha nem "eresztjük ki "a fáradt gőzt.

Szedjünk magnéziumot
Mennyi magnéziumra van szüksége szervezetünknek naponta? Részletek itt.
Feszültségekkel teli, zsúfolt időszakokban nem tudjuk csak táplálkozással pótolni a szervezetünk által stressz miatt felélt és hiányzó magnéziumot. Ezért ilyenkor mindenképpen szedjünk magnéziumot és B6-vitamint tartalmazó étrend-kiegészítőt!
A megoldásra koncentráljunk, ne a problémára
Ha a problémára fókuszálunk, egyre idegesebbek leszünk. Maradjunk a jelenben, és ne a sok munkán morogjunk, hanem lássunk hozzá a sok munka elvégzéséhez. Ha nem is sikerül egy nap befejezni mindent, ha ki is csúszunk a határidőből, még mindig előrébb tartunk, mint ha a pániktól bénultan állnánk egy helyben, és fognánk a fejünket.
Aludjon eleget
Bár stresszes időszakokban a legnehezebb erre időt szakítani, ha valaki napi 7-8 órát alszik, könnyebben fogja bírni a gyűrődést. Építsünk a lefekvés köré szertatást, vegyünk forró fürdőt, párologtassunk levendula illóolajat, igyunk meg egy csésze mézes citromfűteát, és már ne bámuljunk LCD-kijelzőt (se okostelefon, se laptop, se tablet) lefekvés előtt egy órával.
Értékelje a cikket!
Tisztelt Doktor Úr! Amóta csak visszaemlékszem, komoly szorongásos problémáim vannak. A napokban keltette fel a figyelmem, hogy a nem integrált Moro reflex tünetei megtalálhatóak nálam (az allergiától, a hypoglikémiáig tengeri betegségig minden), ami a legfárasztóbb ezek közül, a folyamatos megijedés, és az, hogy a zaj elviselhetetlennek tűnik (pl. egy oviscsoport zaja, bármilyen hirtelen zaj). Elolvasva a Moro és a Strauss reflexet, elbizonytalanodtam, mert maga a reakcióm a második (nyak behuzása, pislogás, stb.). A kérdésem az lenne, hogy felnőtt korban, hogy néz ki egy nem megfelelően integrált Moró reflex, s hogy van-e különbség e között és a túlzott ijedtségi rekció (exaggerated startle reflexet fordítottam így, nem tudom helyes-e), hogyan lehet egymástól megkülönböztetni felnőtnél a Moro reflexet a Strauss reflextől? Ilyen típusú vizsgálatra nálunk nincs lehetőség, ezért kérem a segítségét, hogy tudjam merre induljak. Jó lenne már kicsit felszusszanni.
Válaszát előre is köszönöm.
Tisztelt Kérdező! A Moro-reflex egy olyan újszülöttkori reflex, amely 4-5 hónapos korban teljesen megszűnik. A felnőtteknél a Strauss-reflex lehetséges. Érdemes lenne ezzel a problémával inkább pszichológushoz fordulni. Üdvözl...