Kérdések és válaszok
Ekcéma:

3 hónapja a bal csuklómon ekcéma alakult ki. A helyi bőrgyógyászatra nem tudtam elmenni, ezért a háziorvost kerestem fel, aki fel is írt nekem egy krémet. Az orvos szerint ekcémám van, amit fém ékszer okozott (bizsu). 10 nap múlva elmúltak a tüneteim. Azóta, ha észreveszem, hogy viszket, vagy kicsit ki van száradva a bőr azon a területen, bekrémezem az orvos által felírt krémmel. A kérdésem az lenne, hogy tetoválást szeretnék, mely nem sokkal a régi seb mellé esne, illetve rá is lóg egy kicsit. Mennyire probléma ez Ön szerint?

A HáziPatika.com szakértőjének válasza Ekcéma témában:

A fém ékszer okozta allergiás bőrgyulladás leggyakrabban nikkelallergia következménye. Aki hajlamos az allergiás kontaktekcémára, annál más anyagok is kiválthatnak allergiás tüneteket. Pl. a tetováló tű összetételében is lehet nikkel és a bevitt festékanyag is provokálhat allergiás gyulladást. Nagyon meggondolandó az újabb tetoválás. Különösen az érintett területen, ahol még nem nyugodott teljesen meg a folyamat. A felírt készítmény biztosan kortikoszteronid tartalmú gyulladáscsökkentő, amelyet nem lehet élethosszig folyamatosan használni mellékhatás nélkül.

ekcémabőrgyógyászatkontaktekcémanikkelallergia

Cikkek