Koronavírus: ekkora a fertőzésveszély a repülőgépeken
Rendkívül alacsony a koronavírus-fertőzés veszélye a repülőgépek fedélzetén - derült ki az Egyesült Államok védelmi minisztériumának tanulmányából.
Így szellőztetnek a repülőn
Gondolkodott már azon, hogyan is működhet az utasszállítók szellőztetési és levegőkeringetési rendszere? Most kiderül.
A jelentés szerint, ha egy ülő utas maszkot visel, akkor az általa kilélegzett részecskék mindössze 0,003 százaléka jut el a közvetlen utastársa feje körüli légzési zónába. Ez az arány akkor is ennyi, ha a gépen minden egyes ülés foglalt. A United Airlines légitársaság Boeing 777-es és 767-es utasszállító repülőgépein végzett tesztek során azonban mindössze egy fertőzött emberrel számoltak és nem szimulálták az utasok mozgásának hatását.

A maszkviselés a repülőgépen is segíthet
A vizsgálat csaknem hat hónapja alatt 300 tesztet végeztek a levegőben és a talajon. A tesztek során az új koronavírussal azonos méretű részecskéket engedtek az utastérbe egy maszkkal ellátott próbababa száján keresztül. A többi ülésen érzékelők helyettesítették az utasokat.
Az eredmények szerint a maszkviselés akár a közvetlen utastársak köhögése esetén is segít minimalizálni afertőzésveszélyét. A repülőgép gyors levegőkeringtető és szűrőrendszere az utastérben lévő részecskék nagyjából 99,99 százalékát hat percen belül kiszűrte. A becslések szerint az átfertőződéshez szükséges "dózis" eléréséhez 54 órát kellene utazni egy repülőgépen egy fertőzött személy társaságában.
40 perc alatt kigyógyult a koronavírusból, állítja egy szerb politikus - a meglepő kijelentés részleteiről az nlc.hu cikkében olvashat.
Értékelje a cikket!